jump to partner

Free software pro stažení na seminářích DVPP

Tato stránka je připravena pro absolventy našich seminářů DVPP. Obsahuje zadarmový software a datové prvky, se kterými budeme na seminářích společně pracovat.

Google Chrome je open source webový prohlížeč vyvinutý společností Google. Vychází ze součástí jiných open-source aplikací, včetně WebKitu a Mozilly, a je zaměřen na zlepšení stability, rychlosti a bezpečnosti s jednoduchým a efektivním uživatelským rozhraním.

Zobrazovací jádro prohlížeče je založeno na jádru WebKit. Součástí je také technologie Google Gears - která rozšiřuje možnosti webových prohlížečů a aplikací v nich. Při návrhu byl kladen důraz zejména na bezpečnost uživatelů. Prohlížeč Google Chrome si například automaticky stahuje seznamy potenciálně nebezpečných webových stránek. K dispozici je také správce procesů, kde můžete sledovat paměťové nároky jednotlivých záložek a rozšíření.

Video Downloadhelper - je doplněk pro prohlížeč Google Chrome, usnadňující práci s videem a obrázky. Po nainstalování rozšíření v případě, že najedete na stránky ze kterých se stahují videa a obrázky, detekuje jejich zdroj a jedním jediným kliknutím tak snadno stáhnete obrázek nebo video do počítače. Navíc podporuje servery jako:
  • YouTube,
  • MySpace,
  • Google videos,
  • DailyMotion,
  • Porkolt,
  • iFilm, atd.  

při jejichž návštěvě budete moci videa stahovat přímo do souborového systému. Navíc lze stahovat takto více videí najednou. Nastavit si můžete cílový adresář pro stahovaná videí a další nastavení, která práci s tímto rozšířením usnadňují.

Any Video Converter je jedním z řady zdarma dostupných konvertorů, které na první pohled vypadají stejně. Z této řady jej však odlišují zajímavé bonusové funkce, díky kterým se z něj stává velice zajímavá aplikace téměř pro každého.

Hlavní okno Any Video Converteru je rozděleno do čtyř hlavních oblastí. V horním pruhu jsou tři základní akce - přidání, stažení a zkonvertování videa. V levém sloupci nalezneme seznam již stažených a zkonvertovaných videí. V pravém sloupci jsou možnosti nastavení. A největší část okna (uprostřed) zaujímá hlavní seznam aktuálně zpracovávaných videí - ihned po spuštění v tomto seznamu vidíme jednoduchý návod jak na věc.

WinRar - nejoblíbenější komprimační program pro Windows.

Implementace RARu pro Windows se jmenuje WINRAR a kromě vlastního RAR formátu umí vytvářet i archivy v nejrozšířenějším formátu ZIP a číst archivy dalších publikovaných formátů: ARJ, LZH, ACE, CAB, TAR, GZ, UUE, BZ2, JAR.

Novinky a funkce platné již od verze 4.2:

  • Neomezená velikost pro archivy
  • Zrušeno omezení na počet částí
  • Synchronizace archivů
  • Lepší práce s časovými údaji o změně  
Software World Academy System CZ - je aplikací, která umožňuje vstup do jednotlivých částí výukových modulů MŠMT akreditovaného výukového a komunitního portálu World Academy CZ. Tento portál poskytuje řadu služeb, které lze využít pro praktické výukové účely ve vzdělávacích zařízeních. Aplikaci je možno instalovat na veškeré verze operačního systému Windows. Software umožňuje především přístup k výukovým zábavným aplikacím (s vlastním administračním rozhraním) pro snadné vytváření vědomostních testů na jakákoli výuková témata, které lze používat na interaktivních tabulích a v další ICT technice (PC, notebooky, tablety a podobně). Software dále slouží: